Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 6 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

60 Lat Miasta Zawadzkie

"Historia dźwiękiem pisana"

W sobotę dnia 4 czerwca 2022 r. o godzinie 17:00 odbył się koncert pt. „Historia dźwiękiem pisana”, który otwiera serię obchodów z okazji nadania Zawadzkiemu praw miejskich w 1962 r. Przedstawienie muzyczne zostało przygotowane przez panią Sybillę Czech oraz podopiecznych z ogniska muzycznego działającego w strukturach BIK. Dzieci i młodzież zaprezentowały utwory z przełomu 60 lat nawiązując tym do obchodzonego święta.   

Brak opisu obrazka

"Polonez dla mojego miasta"

W dniu 10 czerwca 2022 r. uczniowie szkół prowadzonych przez gminę Zawadzkie uczcili przypadający w bieżącym roku jubileusz 60-lecia nadania praw miejskich miastu Zawadzkie poprzez udział w Międzyszkolnym Konkursie na najciekawszy taniec pn. „POLONEZ DLA MOJEGO MIASTA”. Uczniowie poszczególnych szkół zaprezentowali ciekawe choreografie opracowane przez nauczycieli, piękne kostiumy i wykazali się umiejętnościami artystycznymi. W konkursie udział wzięło łącznie 178 uczniów, którzy pięknie zaprezentowali nasz taniec narodowy, dawniej nazywany tańcem dworskim.

Brak opisu obrazkaBrak opisu obrazkaBrak opisu obrazkaBrak opisu obrazkaBrak opisu obrazkaBrak opisu obrazka

„Urodzinowa laurka dla mojego miasta”

„60 minut dobrej zabawy z ASPR -em”

11 czerwca 2022 r. w ramach obchodów 60-lecia nadania praw miejskich miastu Zawadzkie nasi najmłodsi mieszkańcy ćwiczyli pod okiem kadry trenerskiej I ligowej drużyny piłki ręcznej ASPR Zawadzkie. Trening tradycyjnie rozpoczęła rozgrzewka, a później był czas na zabawy z piłką, slalomy i inne ćwiczenia. To było udane wydarzenie, pogoda dopisała. Najważniejszy był uśmiech na twarzach dzieci, które chętnie poświęciły swój czas na aktywność na świeżym powietrzu 

Brak opisu obrazkaBrak opisu obrazkaBrak opisu obrazkaBrak opisu obrazka

„60 minut dobrej zabawy z NIDAN -em”

W ramach obchodów 60-lecia nadania naszej miejscowości praw miejskich nie mogło zabraknąć wydarzeń sportowych z których Zawadzkie jest znane nie tylko w wojewódzkie opolskim,  ale niemalże w całej Polsce, a ostatnio dzięki walecznej postawie karateków z klubu NIDAN także i w Europie. W dniu 24 czerwca 2022 r. odbył się turniej karate w którym uczestniczyli zawodnicy naszego klubu ale także dzieci i młodzież z Ukrainy. 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy ducha walki !

Brak opisu obrazka

„Międzynarodowy turniej piłki ręcznej Oldbo’yów o puchar 60-lecia”

W ramach obchodów 60-lecia nadania Zawadzkiemu praw miejskich w dniu 25 czerwca 2022 r. odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Oldboy’ów. Oczywiście najlepszą drużyną międzynarodowego turnieju szczypiornistów okazała się SPR Stal Zawadzkie, drugie miejsce zajął, SPR „Szczypiorniak” Gorzyce Wielkie, na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Niemiec HC Neuruppin, a czwarte należało do  Ever Young Grodków.

Najlepszym zawodnik – Artur Pietrucha

Król Strzelców – Paweł Dutkiewicz

Najlepszy Bramkarz – Denis Plotz.

Brak opisu obrazka

„Z wędką na urodziny miasta”

Z okazji obchodów 60- lecia praw miejskich Zawadzkiego odbyły się zawody wędkarskie. Bezapelacyjnie najlepszym okazał się Zbigniew Kozierski, drugie miejsce zajął Kamil Rabenda, a trzecie Mateusz Kiełkowski, który także zdobył puchar w kategorii BIG FISH. 

Brak opisu obrazka

„60 minut dobrej zabawy z KTS -em”

W 2022 r. Zawadzkie obchodzi 60-rocznicę nadania praw miejskich, z tej okazji w mieście i okolicach odbywa się szereg imprez. W ostatni weekend nie mogło być inaczej i sportowcy zrzeszenie w klubie sportowym tenisa stołowego brali udział w turnieju tenisa stołowego z okazji 60 lat miasta Zawadzkiego. 

Brak opisu obrazkaBrak opisu obrazkaBrak opisu obrazkaBrak opisu obrazkaBrak opisu obrazkaBrak opisu obrazkaBrak opisu obrazkaBrak opisu obrazka

„Urodzinowa ZUMBA” i „MotoZawadzkie”

"Urodzinowa Zumba" na obchody 60-lecia nadania praw miejskich Zawadzkiego 

W ramach obchodów 60-lecia nadania Zawadzkiemu praw miejskich w dniu 3 lipca 2022 r. odbyła się „Urodzinowa Zumba”. Pani Ewelina Pankiewicz swoim uśmiechem i energią zachęciła nie tylko dzieci, ale również motocyklistów biorących udział w „Zlocie Motocyklowym” do wspólnej zabawy.

Pani Ewelinie serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas.

 

 

Konkurs plastyczny

Z okazji 60-lecia nadania praw miejskich miastu Zawadzkie biblioteka i świetlica zorganizowały konkurs plastyczny dla uczniów klas I – VIII na wykonanie pracy plastycznej związanej tematycznie z naszym miastem. Uczniowie mieli dowolność w wyborze materiałów oraz techniki wykonania pracy konkursowej. Zastosowali technikę kolażu, malowania farbami, rysowania kredkami, wykonania makiety, wykonania plakatu. Powstały prace przedstawiające najróżniejsze miejsca w mieście i okolicy, często opatrzone zdjęciami i opisami. Prace przedstawiały Zawadzkie dawne i obecne. Ocenie jury podlegały pomysłowość, staranność i estetyka prac. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców. Prace zostały wyeksponowane w holu szkoły tworząc galerię otwartą dla każdego chętnego do zwiedzania.

A oto wyniki konkursu:

Klasy I – III:

I miejsce: Laura Kałuża I b

II miejsce: Alan Szłapa II b

III miejsce: Michał Gałuszka II b

Wyróżnienie: Julia Bróg III b, Aleksandra Broll III b, Agata Matuszczak II b, Kacper Dziembala III a

Klasy IV – V:

I miejsce: Maja Nawrot V b

II miejsce: Marcel Wojciechowski IV a

III miejsce: Małgorzata Drzyzga V b

Wyróżnienie: Zofia Bryś V a, Agata Łyżwa V a, Lena Majewska IV a

Klasy VI – VIII:

I miejsce: Magdalena Beier VII b

II miejsce: Amelia Witoszek VI b

III miejsce: Natalia Mikołajczyk VII a

Wyróżnienie: Natalia Ziaja VII a, Wiktor Klonz VII a, Natalia Skorupa VII a

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

 

                                                                                 J. Lońska, D. Malik, M. Jaskólska, D. Bugajewska

Brak opisu obrazkaBrak opisu obrazkaBrak opisu obrazkaBrak opisu obrazka

Święto placka w Żędowicach na 60- lecie Zawadzkiego 

Brak opisu obrazkaW niedzielę 26 czerwca 2022 r. odbyła się ósma edycja „Święta Placka”. Żędowice jest to miejscowość znana z tej potrawy. Historycznie potrawa ta nawiązuje do czasów kiedy to żędowiczanki przygotowywały swoim mężom, którzy pracowali w hucie, obiad składający się z pajd chleba z plackiem ziemniaczanym w środku. Na festynie można było spróbować nie tylko słynnych placków ziemniaczanych, ale także smakowitych ciast.  Dla najmłodszych przewidziano gry i zabawy, a dla nieco starszych mecz piłki nożnej o puchar sołtysa. Ponadto wystąpiła orkiestra dęta z Żędowic oraz Dominika  i Janusz Żyłka oraz Karolina Trela.

Turniej w Skata na 60-lecie miasta Zawadzkie 

Brak opisu obrazkaObchody 60-lecia praw miejskich Zawadzkiego obejmują szeroki wachlarz imprez, dlatego też nie mogło zabraknąć owianego  sławą  Zawadczańskiego Turnieju w Skata.  W niedzielę 3 lipca br. odbyły się pierwsze eliminacje kolejne zmagania będą miały miejsce 24 lipca br., a finał nastąpi dnia 31 lipca br. w Żędowicach w siedzibie firmy Bronder. 

Uroczysta Sesja Rady Miejskiej z okazji obchodów 60 – lecia nadania praw miejskich miastu Zawadzkie

Odsłonięcie popiersia Franciszka von Zawadzkiego,

„Rajd rowerowy z historią w tle”

Urodzinowy festyn na placu Hutnika

Msza Św. z okazji obchodów 60-lecia

Międzynarodowe zawody modeli zdalnie sterowanych

 

 

 

Wersja XML