Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 6 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Nadleśniczy Nadleśnictwa Zawadzkie z najwyższym leśnym odznaczeniem

Brak opisu obrazka

 

Miło nam poinformować, że dnia 15 kwietnia b.r. Nadleśniczy Nadleśnictwa Zawadzkie, Grzegorz Furmański został uhonorowany najwyższym leśnym odznaczeniem. Kordelas Leśnika Polskiego odebrał z rąk Damiana Siebera, Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach.

Honorowe wyróżnienie jest wyrazem uznania dla wieloletniej aktywności w wielu sferach życia zawodowego, ale też społecznego Nadleśniczego, dla którego rozwój Lasów Państwowych zawsze stanowił priorytet.  Nadanie Kordelasa zbiegło się w czasie z obchodzonym przez Grzegorza Furmańskiego jubileuszem 40 lat pracy w lasach.

Nadleśniczy Nadleśnictwa Zawadzkie jest absolwentem Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej w Krakowie. Karierę zawodową rozpoczął właśnie w Nadleśnictwie Zawadzkie, gdzie od 1985 r. przez 14 lat zajmował kolejno stanowiska: adiunkta, nadleśniczego terenowego oraz zastępcy nadleśniczego. W latach 1999 - 2009 pracował w służbach kontrolnych LP. Od 2009 r. do 2012 r.  zajmował stanowisko Zastępcy Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych do spraw gospodarki leśnej. Po 2015 r. kierował nadleśnictwem Turawa, a od 1 marca 2015 r. pełni funkcję Nadleśniczego Nadleśnictwa Zawadzkie.

Otrzymanie takiego odznaczenia to wielki zaszczyt i marzenie każdego leśnika.

Kordelas nadawany jest osobom, którzy swoją wieloletnią pracą oddali szczególne zasługi dla rozwoju polskich lasów. Mogą go otrzymać również osoby spoza środowiska leśników, które w szczególny sposób zasłużyły się dla rozwoju Lasów Państwowych. Taka forma najwyższego wyróżnienia nawiązuje do honorowej i paradnej broni noszonej przez leśników w okresie II RP.

Głownia kordelasa wykonana jest z wysokostopowej stali nierdzewnej – chromowej i zahartowanej. Na prawej stronie głowni kordelasa wytrawiono logo Lasów Państwowych oraz napis Lasy Państwowe w ornamencie roślinnym liści laurowych. Na lewej stronie głowni każdego kordelasa znajduje się jego indywidualny numer. Ten numer znajduje się także na legitymacji, którą odbiera się razem z kordelasem.

Panu Grzegorzowi Furmańskiemu serdecznie gratulujemy!

autorka informacji: Agnieszka Jamrozik
autor zdjęć: Marek Mróz

 

 

Wersja XML