Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Od dnia 1 września Spis Rolny ważny dla wszystkich!

Rolnicy biorący obowiązkowo udział w spisie mają przede wszystkim do wyboru trzy sposoby przekazania danych o gospodarstwie w formie:

 1. samospisu internetowego, w okresie od dnia 1 września 2020 r. do dnia 30 listopada 2020 r., przeprowadzanego za pośrednictwem interaktywnej aplikacji dostępnej na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego (jeśli ktoś nie posiada Internetu powinien skorzystać z Gminnego Punktu Spisowego),
 2. wywiadu telefonicznego, w okresie od dnia 16 września 2020 r. do dnia 30 listopada 2020 r., przeprowadzanego przez rachmistrza spisowego z wykorzystaniem zainstalowanego na komputerze oprogramowania dedykowanego do przeprowadzenia spisu rolnego,
 3. bezpośredniego wywiadu, w okresie od dnia 1 października 2020 r. do dnia 30 listopada 2020 r., przeprowadzanego przez rachmistrza spisowego z wykorzystaniem urządzenia mobilnego wyposażonego w oprogramowanie dedykowane do przeprowadzenia spisu rolnego. Użytkownik gospodarstwa rolnego, który nie dokonał samospisu internetowego albo nie przekazał danych w formie wywiadu telefonicznego, nie może odmówić przekazania danych w formie bezpośredniego wywiadu. (rachmistrze rozpoczną prace
  1 października 2020 r.).

 

Samospis to kluczowa metoda spisowa i o niej w pierwszej kolejności powinni pomyśleć rolnicy. Jest wygodna, ponieważ spisać się można samodzielnie w domu przez komputer lub telefon z dostępem do Internetu w dogodnym dla siebie momencie.

 

Dla rolników, którzy nie posiadają komputera lub telefonu z dostępem do internetu, na czas realizacji spisu, w Urzędzie Miejskim w Zawadzkiem przygotowane zostało specjalne stanowisko w oddzielnym pomieszczeniu – tzw. Gminny Punkt Spisowy, w którym można się spisać samodzielnie i bezpiecznie.

Zamiar skorzystania z Gminnego Punktu Spisowego należy zgłosić telefonicznie pod nr tel. 77 46 23 146, w celu uzgodnienia dogodnego terminu i godziny.

W przypadku wystąpienia problemów podczas samospisu lub rolnicy, którzy chcą spisać się przez internet mogą skontaktować się z infolinią spisową pod numerem tel. 22 279 99 99.

 

Wersja XML